Według raportu przygotowanego przez UNICEF polska młodzież należy do najbardziej świadomych i zaangażowanych ekologicznie na świecie. 84% z nich wierzy, że wciąż jest czas na powstrzymanie zmian klimatycznych, a prawie 70% chce pracować w zawodach związanych z ochroną klimatu. A w piątek, 12 czerwca, uczniowie ze świnoujskich szkół mieli okazję wziąć udział w Forum Klimatycznym.
Od lipca po blisko dwumiesięcznej przerwie swoje funkcjonowanie wznowi Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Miejskiego w Świnoujściu. Taką informację podczas wczorajszej konferencji prasowej w UM przekazał prezes Wojciech Włodarski.
Chyba nie ma miasta w zachodniopomorskim, w którym nie funkcjonowałby uniwersytet trzeciego wieku. Można się było o tym przekonać podczas XVIII Morskich Juwenaliów UTW Regionu Zachodniopomorskiego. Do Świnoujścia w sobotę, 6 czerwca, przyjechali słuchacze z Pyrzyc, Myśliborza, Koszalina, Barlinka, Stargardu i oczywiście ze Szczecina.
Za Świnoujską Akademią Karate Kyokushin kolejne udane międzynarodowe zawody. Z pucharu świata w hiszpańskim Bilbao Magdalena Ilczuk wróciła z okazałym trofeum za zajęcie drugiego miejsca. A we wtorek, 9 czerwca, karatecy z Akademii gorąco przywitali ją w sali treningowej.
W poniedziałek, 8 czerwca, osiem par małżeńskich ze Świnoujścia odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie, czyli tzw. Złote Gody. Odznaczenia nadane przez prezydenta RP Karola Nawrockiego małżonkom wręczyła prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska. Poniedziałkowa uroczystość była podzielona na dwie części. Najpierw o 11:00 medale odebrali: Zofia i Zbigniew Hejnowscy, Teresa i Roman Pękalscy oraz Grażyna i Marek Zimowscy. Z kolei po godzinie 13:00 Józefa i Krzysztof Dąbrowscy, Helena i Kazimierz Grzybowscy, Emilia i Maciej Kubiakowie, Danuta i Lech Płonka oraz Janina i Stefan Skrzypiec.
Nie tylko wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził w poniedziałek, 8 czerwca Świnoujście. Rano w siedzibie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej gościła Dorota Zawadzka-Stępniak – Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która przyjechała podpisać umowę na wielomilionowe dofinansowanie. W ramach projektu zaplanowano modernizację i budowę prawie 2,8 km sieci ciepłowniczej. Kluczowym elementem będzie połączenie istniejących magistral w rejonie ulic Jachtowej, Zdrojowej i Moniuszki. Projekty za ponad 14 milionów złotych otrzymały ponad 8 milionów dofinansowania. Wszystkie szczegóły poznaliśmy podczas konferencji prasowej z udziałem prezydent Świnoujścia, prezes PEC-u oraz Prezes NFOŚiGW.
Ma półtora roku, cztery łapy i jest najmłodszym funkcjonariuszem świnoujskiej policji. Szeregi stróżów prawo zasili niedawno owczarek belgijski Kizo, który z powodzeniem przeszedł specjalistyczne szkolenie.
Przepis na dobrą zabawę? Tatuaże, warkoczyki, malowanie twarzy i odrobina zabawy na dmuchańcach. Już po raz kolejny Dom Kultury Słowianin, wraz ze współorganizatorami, zaprosił najmłodszych mieszkańców na Dzień Dziecka. I tak w niedzielę, 31 maja, od godziny 14 puste na ogół skwery na osiedlu Leningrady wypełniły się atrakcjami dla dzieci. Pogoda dopisała, tak samo jak frekwencja, a nad wszystkim czuwał dobrze znany dzieciom animator Loczek.
Rokrocznie słyszymy o wakatach w służbach mundurowych. W Świnoujściu dowódcy stwierdzili, że czym skorupka za młodu nasiąknie i już po raz drugi na terenie komendy miejskiej policji w zorganizowali Mundurowy Dzień Dziecka. Imprezę otworzył gospodarz tego miejsca komendant Artur Grenda.
Wielka kąpiel w pianie, tak wyglądał finał Miejskiego Dnia Dziecko zorganizowanego w Parku zdrojowym. Władze miasta nie zapomniały o najmłodszych i przez całą niedzielę w parku czekały atrakcje związane właśnie z dniem dziecka. A świętowanie można było połączyć tego dnia ze spacerem, bowiem w kilku miejscach parku czekały animacje dla dzieci, od altany koncertowej, po polanę piknikową przy marinie. Nie zabrakło oczywiście obowiązkowych punktów każdego dnia dziecka: dmuchańców, tatuaży, czy malowania twarzy. Jedną z atrakcji była też możliwość przejażdżki starym autobusem.